Życzenia dla ks. Artura z okazji 18 rocznicy Święceń Kapłańskich

Powiększ obraz

W niedzielę 21 czerwca na mszy o godz. 10.00 delegacje poszczególnych grup parafialnych w imieniu własnym i wszystkich parafian złożyły życzenia ks. Arturowi z okazji 18 rocznicy Święceń Kapłańskich. Wzruszające słowa dopełnione pięknymi kwiatami, stworzyły piękną atmosferę, która pozwoliła księdzu Arturowi wrócić na chwilę do tamtego dnia, kiedy oddał swoje życie Panu Bogu.

Drogi Księże Arturze!

Stajemy dzisiaj przed Tobą, aby w szczególny sposób uczcić tak wyjątkową, bo 18 rocznicę Święceń Kapłańskich. Chcemy w tym czasie złożyć Ci z głębi naszych serc płynące – najserdeczniejsze życzenia, okazać Ci nasz szacunek, wyrazić naszą wdzięczność oraz zapewnić Cię o naszej modlitwie.

W imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej życzymy Ci, abyś podążając za Jezusem Chrystusem nigdy nie poczuł zwątpienia  czy znudzenia. Niech ta droga przybliża Cię z każdym dniem do coraz większej Komunii z Bogiem, zwiększa wrażliwość na drugiego człowieka oraz upewnia w przekonaniu, że droga którą wybrałeś jest najlepszą spośród możliwych, choć wcale nie najłatwiejszą.

Niech Bóg obdarza Cię łaskami i ogromną siłą, abyś niestrudzenie głosił dobrą Nowinę i odważnie przemieniał ludzkie serca. To cudowne, że właśnie dzisiaj w Ewangelii Jezus mówi o odwadze i przekonuje, że nic złego Ci się nie stanie, bo jesteś dla Boga najważniejszy. Tym mocniej życzymy Ci, abyś nigdy nie zapomniał, że to Bóg wybrał Ciebie jako swojego ucznia.

Kochany księże Arturze. Nie sposób zauważyć, że 18 rocznica kojarzy się  z dojrzałością, przejściem do nowego etapu, jest wyjątkowa i bardzo symboliczna. Cieszymy się, ze ten czas spędzasz właśnie z nami.

Kiedy 3 lata temu zostałeś powołany do naszej wspólnoty parafialnej, wszyscy zastanawialiśmy się jaki będziesz, co nowego wprowadzisz, a tak naprawdę chyba każdy miał wobec Ciebie jakieś oczekiwania. Dzisiaj, mogę powiedzieć z przekonaniem graniczącym z pewnością, że nie tylko sprostałeś tym wymaganiom, ale zrobiłeś o wiele więcej niż się spodziewaliśmy. Wniosłeś powiew świeżości, powiew wiatru, który przemienił nasze myślenie i postępowanie, pobudziłeś nas do działania. Szybko okazało się, że jesteś kapłanem wymagającym, bezkompromisowym w sprawach wiary i bardzo zdecydowanym. A jednocześnie szanujesz każdego człowieka, emanujesz ciepłem i szczególnie przyjaznym podejściem do ludzi. Twoja autentyczność i szczerość przekonała do siebie  także dzieci, które w sposób tak naturalny przylgnęły do Ciebie, jakbyś był z nami od zawsze. Przekonałeś je na tyle mocno, że co roku licznie przychodzą bladym świtem na Roraty, dzielnie kroczą Drogą Krzyżową i nawet przyprowadzają Ci rowery do poświęcenia. I bynajmniej nie robią tego ze względu na upominki, które swoją drogą zawsze masz dla nich przygotowane, ale dlatego że Ci ufają.

Dziękujemy Ci za czas spędzony w konfesjonale, za każdą rozmowę małą i dużą, które oczyściły nasze serca i rozumy. Dziękujemy Ci za gotowość do działania oraz gotowość niesienia pomocy, zawsze kiedy tylko tego potrzebujemy.

Choć staramy się nie dopuszczać tej myśli do siebie, to mamy świadomość tego, że Twoje doświadczenie kapłańskie wkrótce będzie podłożem do zaszczytnej funkcji księdza proboszcza. Mamy nadzieję, że czas spędzony wśród nas będzie najlepszym przygotowaniem do tego.

Póki co, cieszymy się że jesteś z nami; modlimy się za Ciebie, powierzając Cię Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, niech zawsze ma Cię w swojej opiece.

 

 

                                                                                                 Szczęść Boże

 

Z okazji tak pięknej – 18 rocznicy Święceń Kapłańskich, składamy Ci w imieniu kandydatów do bierzmowania najpiękniejsze i najserdeczniejsze życzenia.

Życzymy Ci, aby kapłaństwo dostarczało Ci wiele radości i satysfakcji. Niech Jezus Chrystus, który Cię wybrał, czuwa zawsze nad Tobą. Niech otacza Cię swoim wielkim miłosierdziem i obdarza łaskami, abyś zawsze był pełen wiary  i przekonania, że „wszystko możesz w tym, który Cię umacnia”.

Życzymy  Ci, aby Duch Święty rozpalał w Tobie niegasnące płomienie powołania, abyś nie tracił Bożej radości, a Matka Boża niech zawsze będzie Twoją opiekunką i orędowniczką.

Dzisiaj pragniemy podziękować Ci również, za ten czas, który poświęciłeś nam, aby przygotować nas do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Jesteś dla nas wielkim oparciem i przewodnikiem. Dzięki Tobie poczuliśmy sens tych przygotowań, a co najważniejsze sens Bierzmowania. Dzięki Twojemu podejściu, spędziliśmy ten czas na modlitwie, duchowym wzrastaniu i zyskaliśmy ogromną świadomość chrześcijańską. Nie boimy się powiedzieć, że dzięki Tobie możemy odpowiedzialnie przyjąć Bierzmowanie i stać się wartościowymi członkami naszej wspólnoty parafialnej.

Dziękujemy Ci za mądre rozmowy i czas, który przybliżył nas do Boga, a nie zniechęcił. Jak długo z nami jesteś, a nawet jeszcze dłużej,  możesz liczyć na nasze wsparcie i wspólne dzieła.

Powierzamy Cię Panu Bogu w naszych modlitwach.

 

                                                                        Szczęść Boże