Ogłoszenia duszpasterskie 11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie 11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała, a w szczególności;
  wszystkim, którzy przygotowali ołtarze oraz udekorowali domy;
  – osobom, które udekorowały kościół;
  – paniom katechetkom, bieli procesyjnej, ministrantom i lektorom;
  – strażakom i pocztom sztandarowym;
  – panu Organiście i Kościelnemu;
  – wszystkim innym zaangażowanym osobom. Bóg zapłać.
 2. W dniu wczorajszym (13.06) miała miejsce w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Św., w której uczestniczyło 38 dzieci. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania dzieci do tej uroczystości i za samą uroczystość. Od jutra dzieci te przeżywają tzw. „Biały tydzień” uczestnicząc codziennie w Eucharystii o godz. 17.00, a następnie w procesji.
 3. Młodzieży dziękujemy za przygotowanie nabożeństwa fatimskiego i przewodniczenie mu, a mieszkańcom Wólki za piękne przygotowanie placu /………/ oraz czterech stacji wokół kościoła.
 4. Dziś nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00. Taca na utrzymanie WSD naszej diecezji.
 5. Bóg zapłać za ofiary pieniężne złożone w minionym tygodniu /……………../
 6. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Zachęcamy wszystkich parafian do codziennego udziału w popołudniowej Mszy św. o godz. 17.00 i procesji.
 7. Bardzo serdecznie prosimy aby dzieci klas III brały czynny udział w tych procesjach przychodząc do kościoła w strojach od I Komunii św./……../
 8. W czwartek – na koniec Oktawy – zostaną pobłogosławione wianki.
 9. Od najbliższego wtorku – 16.06 – kandydaci do sakramentu bierzmowania rozpoczną nowennę do Ducha Św. przed uroczystością bierzmowania (25.06) Codzienna obecność na Mszy św. i nowennie obowiązkowa. W czwartek też – 18.06 – o godz. 15.00 zaplanowane jest kolejne spotkanie z Kandydatami do sakramentu bierzmowania.
 10. W najbliższy piątek –19.06 – przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na popołudniową Mszę św.
 11. W przyszłą niedzielę – 21.06 – po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary pieniężne na KUL.
 12. Odeszły do wieczności:
  + Wanda Rogulska z Zakępia;
  + Eugenia Ponikowska;
  + Irena Goździak z Serokomli.