Ogłoszenia duszpasterskie – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 7.06.2020

Ogłoszenia duszpasterskie – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 7.06.2020

1. W dniu dzisiejszym:
    – po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie NS. z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja i nabożeństwo ku czci NSPJ oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła;
    – taca na potrzeby gospodarcze parafii;
    – po każdej Mszy św. puszka na budowę kościołów w diecezji.
  2. Na tablicach ogłoszeniowych zainteresowani znajdą informacje o ofercie edukacyjnej Instytutu Teologicznego w Siedlcach.
  3. Bóg zapłać za ofiary pieniężne złożone w minionym tygodniu ………………….
  4. W środę -10.06 – o godz. 9.00 spotkanie Kandydatów do sakr. Bierzmowania.
  5. W najbliższy czwartek – 11 czerwca – będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, znaną jako Boże Ciało. Msze św. będą w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
    Najważniejsze sprawy związane z tą Uroczystością:
    – procesja Eucharystyczna wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 10.00;
    – trasa procesji jak w ubiegłych latach;
    – prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i mobilizację wszystkich odpowiedzialnych za procesję./ sprawa sztandarów, feretronów, sypanie kwiatków, ministranci, biel procesyjna itd./
    – zachęcamy do udekorowania w tym dniu naszych domów emblematami religijnymi i to nie tylko przy trasie przemarszu procesji;
    – dzieci klas IV biorą udział w procesji w strojach od I Komunii Św. Pozostałe dzieci zachęcamy usilnie do czynnego udziału w procesji./……………./;
    – możliwość uzyskania Odpustu zupełnego za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem” z modlitwą.
  6. Po Uroczystości Bożego Ciała przez cały najbliższy tydzień zachęcamy do  codziennego udziału w popołudniowej Mszy św. o godz. 17.00 i procesji Eucharystycznej wokół świątyni. /najpierw Msza św. o godz. 17.00, następnie nabożeństwo ku czci NS. Pana Jezusa i procesja /. W niedzielę – 14.06 – procesja będzie po Mszy św. o godz. 10.00.
  7. W sobotę – 13.06 – o godz. 10.00 będzie miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii Św. dzieci klas III. W najbliższy wtorek – 9.06 – dzieci te przychodzą do kościoła na godz. 9.00 na kolejne spotkanie przed Uroczystością. Pierwsza spowiedź św. tych dzieci będzie zaś w piątek – 12.06 – o godz. 15.00 /…………/
  8. W sobotę też zapraszamy o godz. 20.00 na kolejne nabożeństwo fatimskie, które przygotowuje i poprowadzi młodzież naszej parafii. O kościół zaś i plac zadbają mieszkańcy Wólki.
  9. W przyszłą niedzielę -14.06 – taca na utrzymanie siedleckiego WSD.
  10. Odeszli do wieczności:
    + Wanda Rogulska z Zakępia (Pg. 8.06- godz. 11.00 )
    + Eugenia Ponikowska z Serokomli (Pg. 9.06 –g. 11.00).