Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO-31.05.2020

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO-31.05.2020

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny, a tym samym kończy się czas Komunii wielkanocnej i rozpoczyna Okres Zwykły. Wraz z zakończeniem okresu wielkanocnego kończymy też codzienne adoracje  Ponadto w dniu dzisiejszym:
  mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego za udział w śpiewie publicznym hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”./przy zachowaniu zwykłych warunków/
  – po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo ku czci NMP /majowe/
  – taca na ogrzewanie kościoła
  od dziś nie ma limitu osób podczas Mszy św. i nabożeństw, ks. biskup odwołał też dyspensę od uczestnictwa we Mszy św.
  o godz. 12.00 Msza św. w intencji rolników i wszystkich ludzi pracy.
 2. Jutro drugi dzień „zielonych świąt”, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 10.00
 3. Jutro też – 1 czerwca – o godz. 11.00 w katedrze siedleckiej będą miały miejsce świecenia biskupie ks. kan. Grzegorza Suchodolskiego, który będzie biskupem pomocniczym naszej diecezji. Osobę biskupa nominata polecamy dziś Panu Bogu podczas każdej Mszy św.
 4. W minionym tygodniu na różne prace w parafii złożono ofiary/……………../
 5. Od jutra zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W zwykłe dni będzie ono o godz. 16.40 -/ następnie Msza św./, w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 10.00. W najbliższy wtorek i  czwartek nabożeństwo będzie po Mszy św. o godz. 7.30
 6.  W najbliższą sobotę – 6 czerwca – na Mszy św. o godz. 10.00 będzie miała miejsce Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Św. dzieci klas czwartych.
  W czwartek /4.06/ dzieci te przychodzą do kościoła na godz. 12.00 aby uczestniczyć w próbie przed tą uroczystością /obecność obowiązkowa/. Zachęcamy do obecności również rodziców tych dzieci. Do spowiedzi św. dzieci te przychodzą w ciągu tygodnia.
 7. Uroczystość Pierwszej Komunii Św. zaplanowana jest na sobotę 13 czerwca o godz. 10.00 i odbędzie się w jednej grupie. We wtorek i czwartek dzieci klas trzecich przychodzą na godz. 10.00 do kościoła na spotkania przygotowujące.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału w Eucharystii.
 1. W sobotę /6.06/ na godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie Kandydatów do bierzmowania.
 1. W najbliższą niedzielę /7 czerwca/:
  – po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie NS. z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja i nabożeństwo ku czci NSPJ oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy biel procesyjną, ministrantów i lektorów, noszących sztandary i feretrony, mężczyzn od baldachimu i inne zaangażowane osoby oraz wszystkich parafian,
  – taca na potrzeby gospodarcze parafii,
  – po każdej Mszy św. puszka na budowę kościołów w diecezji.