Ogłoszenia duszpasterskie SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 17.05.2020

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 17.05.2020

 1. Przypominamy wszystkim parafianom o możliwości codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i nabożeństwach majowych.
 2. Przypominamy też, że we wszystkie niedziele maja, podczas Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w intencji rolników i wszystkich innych ludzi pracy.
 3. Bóg zapłać za ofiary pieniężne złożone w minionym tygodniu na różne potrzeby parafii (…………………………)
 4. W minioną środę – 13 maja – uczestniczyliśmy w nabożeństwie fatimskim. Składamy serdeczne podziękowania Kandydatom do bierzmowania na czele z ks. Arturem za przewodniczenie tej modlitwie, a mieszkańcom Serokomli za przygotowanie kościoła i placu.
 5. O przygotowanie następnego nabożeństwa fatimskiego(w czerwcu) prosimy młodzież z naszej szkoły, a kościoła i placu mieszkańców Wólki.
 6. 18 maja przypada setna rocznica urodzin wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II. Z tej okazji dziś o godz. 10.00 w Katedrze siedleckiej ks. Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda będzie sprawował Mszę św. dziękczynną za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. W naszej zaś świątyni Msza św. w tej intencji będzie sprawowana o godz. 12.00 Ponadto, po Mszy św. o godz. 8.00 i 12.00 będzie program o życiu i pontyfikacie św. Jana Pawła II. Program został przygotowany przez młodzież przy wsparciu rodziców, nauczycieli i innych ludzi dobrej woli. Zapraszamy
 7. Komunikat o widowisku muzycznym z ok. 100 r. urodzin św. JP II …………………..
 8. Od jutra ulegają złagodzeniu ograniczenia związane z epidemią. W naszym kościele będzie mogło być jednorazowo 100 osób, w Zakępiu 20.
 9. Po zasięgnięciu opinii niektórych rodziców oraz rozmowie z ks. wikariuszem i katechetami informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Św. będzie w naszej parafii w sobotę 13 czerwca.
  – o godz. 10.00 Pierwszą Komunię Św. będą miały dzieci z klasy 3 A,
  – o godz. 12.00 Pierwszą Komunię Św. będą miały dzieci z klasy 3 B i Zakępia.
  Dlatego też od najbliższej niedzieli (24 maja) wznawiamy spotkania z tymi dziećmi i ich rodzicami. Spotkanie będzie po Mszy św. o godz. 10.00
  Informujemy jednocześnie, że rodzice mają prawo zdecydować aby ich dziecko przystąpiło do Pierwszej Komunii Św. dopiero po wakacjach. 
 10. Rocznica Pierwszej Komunii Św. będzie w sobotę 6 czerwca o godz. 10.00.
 11. Odeszli do wieczności:
  + Tadeusz Chojęta z Czarnej;
  + Leszek Kopciński z Serokomli i
  + Leopold Fiutek z Zakępia ( pogrzeb + Leopolda jutro o 13.00)