Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA  NIEDZIELA  WIELKANOCY – 10.05.2020

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA  NIEDZIELA  WIELKANOCY – 10.05.2020

 

  1. W dniu wczorajszym przeżyliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława, patrona naszej parafii. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim kapłanom, lektorom, ministrantom oraz wszystkim innym osobom, które uświetniły swoją obecnością i posługą naszą uroczystość.
  2. Komunikat I Katolickiego LO im. Świętej Rodziny ……………………………….
  3. W minionym tygodniu została umeblowana zakrystia ministrantów. Pojawiła się tam nowoczesna kredensja, która będzie służyła ministrantom (szafa na komże, alby), bieli procesyjnej ( szuflady na poduszki do procesji, różaniec i inne akcesoria), szafa na ornaty, alby oraz dużo miejsca na różne materiały kościelne, np. obrusy czy materiały dekoracyjne. W tej zakrystii pozostało już tylko kilka drobnych prac wykończeniowych i będą one zakończone w najbliższych dniach.
  4. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na różne potrzeby parafii, tj. na prace aktualnie prowadzone oraz te zaplanowane ( częściowy remont organów i parkan cmentarny)…………………….
  5. Przypominamy wszystkim parafianom o możliwości codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i nabożeństwach majowych.
  6. Przypominamy też, że we wszystkie niedziele maja, podczas Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w intencji rolników i wszystkich innych ludzi pracy.
  7. W najbliższą środę – 13 maja – o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie, któremu będą przewodniczyć Kandydaci do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy.
  8. 18 maja przypada setna rocznica urodzin wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II Z tej okazji w niedzielę 17 maja o godz. 10.00 w Katedrze siedleckiej ks. Biskup Ordynariusz Kazimierz Gurda będzie sprawował Mszę św. dziękczynną za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. W naszej świątyni parafialnej Msza św. w tej intencji będzie sprawowana w tym dniu o godz. 12.00