Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 3.05.2020

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 3.05.2020

 1. Wszystkim wiernym przypominamy, że każdego dnia od godz. 16.00 jest wystawiany Najświętszy Sakrament do osobistej adoracji. W tym czasie jest też możliwość korzystania z sakramentu pokuty.
 2. nabożeństwa majowe w zwykłe dni są o godz. 16.40, a Msza św. jest po nabożeństwie. W niedziele i święta nabożeństwo majowe jest po Mszy św. o godz. 10.00
 3. Jutro – 4 maja – przypada liturgiczne wspomnienie Św. Floriana – Patrona strażaków. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 modlić się będziemy za strażaków i ich rodziny, doceniając ofiarną służbę tych ludzi.
 1. Na różne prace w parafii, w minionym tygodniu złożono ofiary, za które składamy serdeczne Bóg zapłać: ……………….
 1. W minioną niedzielę miało miejsce spotkanie Rady Ekonomicznej naszej parafii. Głównym tematem spotkania były finanse parafii w okresie trwania epidemii koronawirusa (………) oraz planowane i rozpoczęte prace gospodarcze, z których najważniejsze, to:
 • umeblowanie zakrystii ministrantów ( prace są na ukończeniu i w tym tygodniu będą sfinalizowane – trzeba więc za nie zapłacić);
 • odbudowa 250 mb parkanu wokół cmentarza ( jest to praca dopiero planowana, na którą zbierane są fundusze i na chwilę obecną mamy na ten cel 18.000 zł zgromadzone na koncie bankowym);
 • rozpoczęta naprawa organów.

              W sytuacji załamania finansów z powodu epidemii, Rada podjęła decyzję o czasowym zatrzymaniu rozpoczętych prac przy organach, aż sytuacja finansowa się poprawi i zbierzemy fundusze na opłacenie tego remontu ( 20.000 zł)

 1. Od dłuższego czasu zauważalny jest wzrost nieprawnego korzystania przez jakieś osoby z  kontenera stojącego na parkingu przy cmentarzu. Przypominamy więc, że do kontenerów, które są na odpady z cmentarza ( wieńce, kwiaty, znicze) nie wolno wrzucać niczego innego. Nie wolno więc wrzucać zużytych opon, ubrań, padłych zwierząt domowych, zmarnowanej żywności, odpadów kamieniarskich czy złomu samochodowego, co w ostatnich dniach miało miejsce aż dwa razy(…………….)
 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja NS.,  nabożeństwo majowe i procesja Eucharystyczna wokół  kościoła.  Ze względu na obowiązujące nadal ograniczenia, w procesji nie będą niesione sztandary ani  feretrony, nie będzie bieli procesyjnej oraz baldachimu. Dzisiejsza niedziela jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jak co roku – rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zachęcamy do modlitwy o dar nowych powołań, również z naszej parafii.
 1. W najbliższą sobotę – 9 maja – przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika Patrona naszej parafii. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. Kanonik Andrzej Olszewski z Kłoczewa.
 1. Gdyby nie epidemia, to w tym tygodniu rozpoczynalibyśmy procesje błagalne o uświęcenie pracy rolnika i każdej innej. Nie możemy jednak tego uczynić. Dlatego też w tej intencji we wszystkie niedziele maja, o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji rolników i  wszystkich innych ludzi pracy.
 1. W środę przyszłego tygodnia – 13 maja – o godz. 20.00 będzie pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie rozważań prosimy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, a o przygotowanie kościoła i placu mieszkańców Serokomli.
 1. Odeszła do wieczności:

+ Małgorzata Biaduń z Pieniek