Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020

 1. W dzisiejszą niedzielę:
 • po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z Radą Ekonomiczną naszej parafii. Osoby należące do tej Rady serdecznie zapraszamy. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
 • o godz. 12.00 Msza św. w intencji pomordowanych w Józefowie Dużym w 80 r. tego tragicznego wydarzenia.
 1. Wszystkim wiernym przypominamy, że każdego dnia od godz. 16.00 jest wystawiany Najświętszy Sakrament do osobistej adoracji. W tym czasie jest też możliwość korzystania z sakramentu pokuty.
 1. Zachęcamy naszych parafian i wszystkich ludzi dobrej woli do finansowego wspierania parafii poprzez wpłaty na konto bankowe nr   47 9203 0002 0021 7437 2000 0010. Dziękujemy jednocześnie tym, którzy już to uczynili wpłacając różne sumy z przeznaczeniem na odbudowę parkanu, bądź ogólne potrzeby parafii. Dziękujemy więc następującym ofiarodawcom: (……………………….)
 1. Od 20 kwietnia uległy zmianie ograniczenia w sprawie uczestnictwa wiernych we Mszy św. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów – ilość wiernych, którzy mogą w danej chwili zgromadzić się w kościele lub kaplicy uzależniona jest od powierzchni danego obiektu i wynosi 15m2 na jedną osobę. W naszej parafii jest to odpowiednio:
  w kościele – 60 osób ………….( 900 m2)
  w kaplicy – 10 osób ………….( 150 m2) 
 1. Od piątku /1 maja/ rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które w zwykłe dni będą o godz. 16.40, a Msza św. będzie po nabożeństwie.
 2. Msze św. w tym miesiącu będą sprawowane tylko po południu o godz. 17.00. W niedziele i święta nab. majowe będzie po Mszy św. o godz. 10.00.
 1. W najbliższy sobotę – 2 maja – przeżywać będziemy (przeniesioną z niedzieli ) Uroczystość NMP. Królowej Polski. Msze św. będą o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. Wszystkich parafian prosimy o wywieszenie flag narodowych i kościelnych.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy serdecznie do udziału w Eucharystii. W sobotę zapraszamy szczególnie osoby należące do Kół Żywego Różańca.
 2. Najbliższa niedziela – 3 maja – to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja NS., nabożeństwo majowe i procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Ze względu na obowiązujące nadal ograniczenia, w procesji nie będą niesione sztandary ani feretrony, nie będzie bieli procesyjnej oraz baldachimu. Wszystkich, którzy pozostają w domach zachęcamy do duchowo-modlitewnej łączności z obecnymi w świątyni.
 3. Odeszła do wieczności:
  + Małgorzata Biaduń z Pieniek