Życzenia dla naszych kapłanów na Wielki Czwartek

Powiększ obraz

Życzenia dla naszych kapłanów na Wiei Czwartek

Drodzy nasi Kapłani!

W tym jedynym, szczególnym i ważnym dniu ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, w święto wszystkich kapłanów, stając w obliczu tak Wielkiej Tajemnicy Waszego powołania i wybrania przez Chrystusa, pragniemy podziękować Panu Bogu za Waszą obecność wśród nas.

W tym roku nie możemy być razem z Wami i w pełni świętować tego dnia. Obecna sytuacja epidemiczna zatrzymała nas w domach, ale mimo to chcemy zapewnić Was o naszej duchowej łączności, a przede wszystkim o wielkiej modlitwie, którą ogarniamy Was dzisiaj, jak i przez cały czas.

Tym mocniej więc życzymy Wam, aby  Jezus Chrystus- Najwyższy Kapłan błogosławił Wam na drodze głoszenia Dobrej Nowiny. Niech otacza Was swoim Miłosierdziem i bliskością, abyście nigdy nie przestali czuć Jego obecności, nawet w najtrudniejszych momentach powołania. Niech Duch Święty napełnia Wasze serca mądrością, odwagą, męstwem oraz pełnią swojej mocy, abyście mieli siłę do kształtowania ludzkich serc na wzór serca Jezusa Chrystusa. Oddajemy was pod opiekę Najświętszej Maryi Panny, niech otula Was swoją matczyną czułością i miłością, broni od złego i czuwa nad Wami przez cały czas.

W tym dniu pragniemy również podziękować Wam za każdy dzień posługi kapłańskiej w naszej parafii. Szczególnie teraz doceniamy waszą posługę, dlatego dziękujemy za trud codziennej służby, za każdą odprawioną Mszę Świętą, za czas poświęcony w konfesjonale. Dziękujemy za każde słowo pocieszenia, wsparcia i bezinteresowną pomoc; za te przypadkowe  rozmowy na ulicy, zupełnie nieplanowane i przypadkowe a wypełnione radością i uśmiechem. Dziękujemy za wszystko, co sprawia, że nasza świątynia jest piękna, ciepła i przytulna, za to że chcemy do niej wracać.

Ten trudny czas uświadomił nam, że te wszystkie małe rzeczy, których normalnie nie dostrzegamy i nie doceniamy są tak ważne. To one tworzą naszą wspólnotę.

Drogi Księże Henryku i Kochany Księże Arturze, tęsknimy za Wami i mamy nadzieję, że szybko zobaczymy się w pełnym gronie na niedzielnej Mszy Świętej!

                                           Niech Pan Bóg Wam błogosławi!

                                       W imieniu całej rodziny parafialnej:

Rada Parafialna, służba liturgiczna, Służba Liturgiczna Dorosłych oraz schola parafialna.

Szczęść Boże!