Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2017

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2017

1. Dziś przed każdą Mszą św. modlimy się za naszych zmarłych polecanych Bogu w ostatnio składanych wypominkach.

a. po Mszy św. o godz. 10.00 / i po Gorzkich żalach / spotkanie z dziećmi klas trzecich oraz ich rodzicami.

b. dziś Imieniny Józefa. Ogarniamy modlitwy osobę naszego pana Kościelnego i składamy mu serdeczne życzenia. Natomiast zewnętrzna Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP jest

przeniesiona na dzień jutrzejszy. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 16.00.

2. Na tablicach ogłoszeniowych znajdziemy informacje:

a. zachęta Caritas do przekazania 1% naszych podatków na cele charytatywne

b. o Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla dzieci Niewidomych w Laskach

3. Tak osoby indywidualne, jak i Koła Żywego Różańca zachęcamy do składania ofiar na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Na wykonanie ogrzewania w naszym kościele w minionym tygodniu nie złożono żadnej ofiary.

5. Wszystkich parafian zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

6. Nadal są rozprowadzane „ Baranki Paschalne” wykonane z czekolady do koszyczka ze święconką i na stół wielkanocny. Składamy za nie ofiarę nie niższą niż 5 zł. / u ministrantów bądź w zakrystii /.

7. Na balustradzie jest jeszcze kilka skarbonek, po które zachęcamy rodziny naszej parafii. Ofiary z tych skarbonek będą przeznaczone na leczenie dzieci.

8. W sobotę — 25.03. – przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00 i 16.00. Podczas każdej Mszy św. będzie możliwość włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

9. W najbliższą niedzielę – 26 marca- rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, którym będzie przewodniczył ks. Daniel Struczyk, pracownik KR. Podlasie. Msze św. w niedzielę o zwykłej porze. W poniedziałek zaś i we wtorek Msze św. będą w godzinach: 9.00 /Zakępie/; 10.00; 12.00 i 17.00. Na Msze św. o godz. 12.00 każdego dnia zapraszamy szczególnie dzieci szkolne. Obłożnie chorych parafian odwiedzimy w ich domach w późniejszym czasie, bliżej świąt.

10. Odeszły do wieczności: + Barbara Szymanek . + Halina Boreczek z Łukowa