Ogłoszenia duszpasterskie DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2017

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2017

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Oprócz daru modlitwy, po każdej Mszy św. będziemy mogli składać do puszek ofiary pieniężne na pomoc misjonarzom.

2. Na wykonanie ogrzewania naszej świątyni w minionym tygodniu nie wpłynęła żadna ofiara.

3. Przypominamy o akcji Jałmużna Wielkopostna /skarbonki są na balustradzie /, w której chodzi o pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych oraz o nabywaniu Baranków Wielkanocnych.

4. Zachęcamy osoby indywidualne oraz Kółka Różańcowe do składania ofiar na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

5. Wszystkich parafian zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

a. Droga Krzyżowa jest w każdy piątek W. Postu o godz. 16.00

b. Gorzkie Żale w każdą niedzielę W. Postu przed Mszą św. o godz. 8.00 i po Mszy św. o godz. 10.00

c. za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny /pod zwykłymi warunkami/

6. W najbliższą niedzielę /19.03/ przed każdą Mszą św. będziemy się modlić za zmarłych polecanych w wypominkach.

a. po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci klas trzecich oraz ich rodziców w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Św.

7. Odeszła do wieczności: Barbara Szymanek z Zakępia / jej pogrzeb odbędzie się jutro o g. 12.00/