Imieniny ks. Proboszcza Henryka Domańskiego

Powiększ obraz

Niedziela 19 stycznia 2020 r. miała w naszej parafii bardzo uroczysty charakter. Była to niedziela misyjna, więc w czasie Mszy Świętej cała wspólnota parafialna modliła się w intencji zbliżających się Misji Ewangelizacyjnych. W tym dniu świętowaliśmy również imieniny ks. Proboszcza Henryka Domańskiego. W związku z tym przedstawiciele Rady Parafialnej, Scholi, ministrantów oraz najbliżsi współpracownicy złożyli ks. Henrykowi piękne życzenia.

Życzenia imieninowe dla Księdza Kanonika Henryka Domańskiego

Proboszcza Parafii Serokomla 

 

Drogi Księże Kanoniku

Z okazji imienin składamy serdeczne życzenia,

by Dobry Bóg udzielił Ci łaski: wiary, nadziei i miłości

by obdarzał Cię zdrowiem i siłą,

abyś jako Kapłan dzielnie dążył do celu

i ciągle na nowo odkrywał dar i sens powołania.

Życzymy, Byś umocniony Matczyną opieką Najświętszej Maryi Panny,

Bożymi łaskami i darami Ducha Świętego prowadził nas i siebie ku niebu.

Z pamięcią w modlitwie – parafianie.

 

Drogi Księże Kanoniku!
W dniu Twoich imienin pragniemy złożyć Ci z głębi naszych serc płynące – najserdeczniejsze życzenia.
Życzymy Ci Bożego błogosławieństwa, wszelkich darów Ducha Świętego oraz nieustającej opieki Matki Bożej.
Życzymy Ci, abyś ciągle dążył do doskonałość wpatrując się w oblicze Jezusa Chrystusa.
A idąc Jego śladami doświadczał niezwykłej miłości, bliskości i radości.
Życzymy Ci również, abyś wśród tak licznych obowiązków gospodarczych nie zapomniał o tej młodzieńczej zapalczywości i Bożej miłości, które pchały Cię do Twojego powołania kapłańskiego. Nie wybieraj dróg pospolitych, jakie wystarczają innym ludziom. Przystawaj z aniołami albo z najdoskonalszymi ludźmi na ziemi.
Czas imienin to także moment, w którym możemy wyrazić naszą wdzięczność za Twoją działalność duszpasterską i obecność wśród nas.
Dziękujemy za każdą odprawioną Mszę Świętą, za sławienie Boga. Bo wtedy właśnie budujesz Kościół Boży, wspomagasz żywych, a umarłym wypraszasz wieczne odpoczywanie.
Dziękujemy za czas spędzony w konfesjonale. Za to, że jesteś cierpliwym łącznikiem między światem ludzkiej beznadziejności, a światem Bożego Miłosierdzia.
Dziękujemy Ci za materialne tworzenie tej świątyni. Za rzeczy małe i wielkie; za te szczegóły których nie dostrzegamy lub nawet o nich nie wiemy. Bo to właśnie one tworzą ten całokształt, tę świątynię, w której możemy spotykać się z Bogiem i wami – naszymi Kapłanami.
Na ten nowy rok wyzwań niech Cię Pan Bóg błogosławi i prowadzi.
Szczęść Boże!