Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 19.05.2019

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 19.05.2019

 1. Dziękujemy serdecznie Ojcu Markowi Kowalskiemu za przewodniczenie w minioną niedzielę sumie odpustowej ku czci św. Stanisława, Patrona naszej parafii. Słowa wdzięczności kierujemy również do wszystkich innych osób, które były zaangażowane w dobre przygotowanie i przeżycie tej Uroczystości (……..)
 2. W miniony wtorek (14.05) dzieci klas trzecich, które 11 maja przeżyły Uroczystość Pierwszej Komunii Św., razem ze swoimi rodzicami, ks. Arturem i panią Danutą Drejką odbyły pielgrzymkę wdzięczności do Kodnia i Kostomłot.
 3. Kandydatom do sakramentu bierzmowania dziękujemy za przewodniczenie nabożeństwu fatimskiemu (13.05), a mieszkańcom Bielan za przygotowanie na to nabożeństwo kościoła i czterech stacji.
 4. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas planuje za tydzień przeprowadzić przed kościołem zbiórkę do puszek na pomoc lubelskiemu hospicjum.
 5. W dzisiejszą niedzielę:
 6. na Mszy św. o godz. 10.00 Rocznica Pierwszej Komunii Św.
 7. taca jest przeznaczona na potrzeby WSD naszej Diecezji
 8. 24 maja, w najbliższy piątek, przypada piąta rocznica ingresu Biskupa Siedleckiego do katedry. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. aby modlić się za pasterza diecezji.
 9. Zaproszenie skierowane przez ks. biskupa do udziału w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet do Pratulina w niedzielę 26 maja/……………………./
 10. W minionym tygodniu odbyły się kolejne procesje błagalne o uświęcenie pracy rolnika i każdej innej pracy. W najbliższą niedzielę /26.05/ zapraszamy tych parafian na godz. 12.00 na Mszę św. w ich intencji. /………………./
 11. W tym zaś tygodniu zaplanowane są ostatnie już procesje, według następującego planu: /……………../
 12. W najbliższą niedzielę – 26.05 – zaplanowane są:
 • przed każdą Mszą św. modlitwy wypominkowe
 • taca tzw. inwestycyjno-gospodarcza /……………/

 

Odeszli do wieczności:

+ Stanisław Pytlak z Bielan

+ Zenon Szymanek z Wólki   / Jego pogrzeb będzie dzisiaj o godz. 13.30 /