Ogłoszenia duszpasterskie – CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 12.05.2019

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie – CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 12.05.2019

 1. W dniu dzisiejszym:
 • Nasza wspólnota parafialna przeżywa Uroczystość Odpustową Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona naszej parafii. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi dr Marek Kowalski, paulin
 • dzisiejsza niedziela jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jak co roku – rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zapraszamy każdego dnia na Mszę św. aby modlić się wspólnie o dar nowych powołań, również z naszej parafii. Taca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego będzie zbierana w przyszłą niedzielę /19.05/
 1. W dniu wczorajszym miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, w której uczestniczyło 10 dzieci. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania dzieci do tej uroczystości i za samą uroczystość/…………/. Rodzicom dzieci I-komunijnych dziękujemy ponadto za dar materialny dla naszej parafii /…………………./
 • przez najbliższe dni dzieci te przeżywają tzw. „Biały tydzień” uczestnicząc w nabożeństwach majowych i Eucharystii. We wtorek zaś wyjeżdżają na pielgrzymkę do Kodnia i Kostomłot.
 1. Komunikat ks. Biskupa /apel o modlitwę o deszcz /
 2. Wszystkich parafian zapraszamy jutro na godz. 20.00 aby wziąć udział w, pierwszym w tym roku, nabożeństwie fatimskim, które przygotowują Kandydaci do sakramentu bierzmowania.
 3. Na remont zakrystii ministranckiej złożono ofiary: /………………………/
 4. Wójt prosi o podanie następującego ogłoszenia :/spotkanie z Wojewodą/
 5. Wszyscy zaś seniorzy zaproszeni są przez Zarząd Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Serokomla na „Majówkę dla Seniorów” 23 maja 2019r. o godz. 14.00 w remizie OSP.
 6. W minionym tygodniu odbyło się kilka procesji błagalnych o uświecenie pracy rolnika i każdej innej pracy. W tym więc tygodniu zapraszamy tych parafian na Msze św. w ich intencji według następującego grafiku; /…………./
 7. W obecnym zaś tygodniu zaplanowane są procesje w następujących miejscowościach: /………………………/
 8. Odeszli do wieczności:

+ Mieczysław Kępa z Pieniek  
+ Helena Zajglic z Pieniek
+ Krzysztof Gryglicki z Wólki