79 rocznica mordu w Józefowie Dużym

79 rocznica mordu w Józefowie Dużym

14 kwietnia 2019r. w Serokomli odbyły się obchody 79 rocznicy mordu w Józefowie Dużym. Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w kościele parafialnym w intencji pomordowanych ofiar. Młodzież Zespołu Szkół w Serokomli przygotowała oprawę liturgiczną Mszy Świętej.

Kolejna część uroczystości odbyła się na cmentarzu parafialnym. Wystąpienia zaproszonych gości, wójta naszej gminy. Następnie uczestnicy złożyli kwiaty przy pomniku pomordowanych.

Uroczystość zakończono w bibliotece publicznej. Młodzież Zespołu Szkół w Serokomli przedstawiła montaż słowno – muzyczny dotyczący rocznicy okrutnego mordu. Następnie zgromadzona społeczność lokalna wysłuchała konferencji historycznej poświęconej wydarzeniom jakie miały miejsce na ,,naszej ziemi”.