Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 5.05.2019

Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 5.05.2019

1. W dniu dzisiejszym:
  • po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie NS, adoracja, nabożeństwo majowe i procesja Eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  • o godz. 12.00 Msza św. w intencji strażaków z miejscowej OSP z okazji Dnia Strażaka.
  1. W minioną niedzielę /28.04/ miało miejsce spotkanie Rady Parafialnej, podczas której zapadły dwa postanowienia:
  • odnośnie zaangażowania w nabożeństwa fatimskie w bieżącym roku.
  • zbierania raz w miesiącu tacy tzw. inwestycyjnej /……………./
  1. Odnośnie przygotowania nabożeństw fatimskich i przewodniczenia im oraz przygotowania świątyni i czterech stacji wokół kościoła ustalono:
  • maj – Kandydaci do bierzmowania / kościół i plac- Bielany /
  • czerwiec – rodzice dzieci I Komunijnych / kościół i plac – Kolonia Wschodnia/
  • lipiec – KRK z Woli Bukowskiej / kościół i plac – Karolina /
  • sierpień – Pracownicy Urzędu Gminy /kościół i plac – Czarna /
  • wrzesień – chór/schola /kościół i plac – Leonardów /
  • październik – nauczyciele Zespołu Szkół w Serokomli /kościół i plac – Józefów Duży /

Za koordynację przygotowań do nabożeństw fatimskich i ich przebieg odpowiada ks. wikariusz.

1. Przypominamy, że Gospodarzami Dożynek w tym roku – zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami – są mieszkańcy Hordzieży.

Odpowiedzialny za koordynację – ks. proboszcz

1. W tym tygodniu zaplanowane są ostatnie spotkania dzieci klas trzecich przed uroczystością Pierwszej Komunii Św., która będzie miała miejsce w najbliższą sobotę (11.05) o godz. 10.00 Spotkania będą:
  • w poniedziałek /6.05/ – godz. 15.30
  • wtorek /7.05/ – godz. 15.00
  1. To wielkie wydarzenie w życiu dzieci zostanie poprzedzone pierwszą spowiedzią, którą wraz z rodzicami odbędą w piątek (10.05) o godz. 15.00
  2. W sobotę – 11.05 – o godz. 15.00 kolejne spotkanie Kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  1. W tym tygodniu chcemy też rozpocząć tzw. Poświęcenia pól, czyli zanosić do Boga modlitwy o dobre urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy rolnika i w każdej innej pracy. Dlatego też na procesje dziękczynno-błagalne w danym miejscu oraz na Mszę św. w intencji danej wspólnoty zaproszeni są nie tylko rolnicy lecz wszyscy, którzy chcą dziękować Bogu za wykonywane prace i prosić Boga o Jego błogosławieństwo.
  2. Przypominamy główne postanowienia związane z poświęceniami:
  • procesje błagalne, a po jakimś czasie Msze św. w intencji danej wspólnoty będą w różne dni tygodnia.
  • dana wspólnota przygotowuje cztery ołtarze i około pół godziny przed wyznaczonym czasem wysyła pojazd po księdza i pana organistę.
  • ofiary pieniężne, które tradycyjnie składamy z tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii.

10. Grafik planowanych poświęceń w tym tygodniu: /patrz oddzielna lista/

11. W najbliższą zaś niedzielę – 12 maja – zechcemy uczcić Patrona naszej parafii Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył O. dr Marek Kowalski, paulin. Po sumie będzie nabożeństwo majowe i procesja Eucharystyczna w dniu Odpustu /niedziela-12.05/ nie będzie Mszy św. w Zakępiu. Wszystkich parafian zapraszamy do kościoła parafialnego.

12. Odeszła do wieczności:

+ Marianna Wołek z Zakępia