Ogłoszenia duszpasterskie DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.01.2019

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.01.2019

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 kolejny dzień nowenny ku czci Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Zapraszamy do udziału w nowennie w kolejne dni.
  2. Ofiary, które dzisiaj składamy na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  3. Do najbliższego piątku wł. – 25 stycznia – trwa w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech ta bardzo ważna sprawa będzie zawsze w naszym sercu i w naszych modlitwach. Zachęcamy do codziennej obecności na Mszy św. w tej intencji.
  4. W miniony czwartek /17 stycznia / zakończyliśmy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, w naszej parafii. Z tej okazji pragniemy podziękować za: przywożenie nas na kolędę i odwożenie na plebanię po zakończeniu kolędy w danym dniu, życzliwe przyjmowanie nas we wszystkich rodzinach, złożone ofiary pieniężne na różne potrzeby parafii związane z jej funkcjonowaniem, za ofiary złożone przez wiele rodzin na odnowienie parkanu i zakrystii ministrantów/…………………/, za dzielenie się różnymi problemami.
  • w kilku rodzinach nie było wizyty duszpasterskiej z przyczyn obiektywnych, np. nieobecność danej rodziny ze względu na pracę; wyjazd do lekarza, itp. Zachęcamy te rodziny do zaproszenia nas na kolędę jeszcze w tym tygodniu /………………../
  1. W środę /23.01/ przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Główna uroczystość w Pratulińskim Sanktuarium będzie o godz. 12.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Kardynała Kazimierza Nycza. Wszyscy jesteśmy na nią zaproszeni. Po Eucharystii odbędzie się poświęcenie Domu Pielgrzyma.
  2. W najbliższą też środę – 23.01 – po Mszy św. wieczorowej zaplanowana jest katecheza chrzcielna, na którą zapraszamy rodziców naturalnych i chrzestnych. Udzielanie zaś sakramentu chrztu św. będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę – 27 stycznia – na Mszy św. o godz. 12.00
  3. W prasie katolickiej:
  4. Odeszli do wieczności:

 + Czesław Zwoliński z Kolonii Hordzież

 + Eugeniusz Kowalewski z Pieniek – pogrzeb jutro o godz. 14.00

 + Anna Gryglicka z Serokomli – pogrzeb we wtorek o godz. 13.30