Ogłoszenia duszpasterskie – 30.12.2018

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.12.2018

1. Dzisiejsza niedziela jest świętem Św. Rodziny z Nazaretu.
  2. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli dobrze przygotować i godnie przeżyć święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy więc serdecznie:

– scholi dziecięco-młodzieżowej wraz z Opiekunami za kolędy i pastorałki.

– Ofiarodawcom choinek: Tadeuszowi Kusykowi i Eugeniusz Kieliszkowi z Pieniek.

-pani Ani oraz panu Karolowi za wykonanie szopki i innych dekoracji świątecznych oraz licznemu gronu pomocników /………………………../

– panu kościelnemu za ustawienie choinek w kościele

– panu Tomaszowi Boreczkowi za oświetlenie szopki

– pani Bożenie Pytlik za wyprasowanie obrusów i przykrycie ołtarzy

– wszystkim ministrantom, lektorom i kantorom

1. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom za przyjmowanie kapłanów oraz składane ofiary, tak na ogólne potrzeby parafii, jak i na renowację ostatniej części parkanu oraz zakrystii ministrantów.
  2. W minionym tygodniu na renowację III części parkanu złożono ofiary: /………./
  3. Jutro zechcemy z Bogiem zakończyć stary, 2018 rok. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i gości na uroczystą Mszę św. o godz. 16.00, po której będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
  4. We wtorek zaś-1 stycznia- powitamy Nowy, 2019 Rok. Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Podczas każdej Mszy św. można będzie zyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu „ O Stworzycielu, Duch, przyjdź” /zachowując pozostałe warunki/. Po Mszy św. o godz. 10.00 zaplanowane jest spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich Radnych.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W najbliższą niedzielę – 6 stycznia – przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/. Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

– po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca

– obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła podczas każdej Mszy św.

– taca  – jak co roku – będzie zbierana na misje

– po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się koncert świąteczny w wykonaniu pani Pauliny Grochowskiej przy akompaniamencie pana Rafała Czarnackiego. Serdecznie Zapraszamy.

1. Dziś o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb + Henryka Dąbrowskiego z Księżyzny.