Ogłoszenia duszpasterskie ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.02.2017

Powiększ obraz

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.02.2017

 

1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Kościele 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji na całe życie, bądź określony czas.

2. W minionym tygodniu na wykonanie ogrzewania wpłynęła jedna ofiara: 100 zł – Łukasz Rudziński z Bielan Bóg zapłać.

3. W najbliższą środę – 1 marca – przypada Popielec, który rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze Św będą w tym dniu o godz 8 00; 10.00 i 17.00. Obrzęd posypania głów popiołem /na znak naszej gotowości do podjęcia wielkopostnych wyzwań/ podczas każdej Mszy Św.

4. W środę Popielcowy obowiązuje post ścisły Oznacza to, że nie tylko mamy powstrzymać się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych ale i ograniczyć ilościowo spożywanie posiłków /raz do syta i dwa razy lekki posiłek/.

5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie o godz 16:00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Msza Św. w tym dniu będzie sprawowana bezpośrednio po nabożeństwie.

6. Zachowując zwyczaj z poprzednich lat, podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zachęcamy również do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego przez osoby indywidualne i Koła Różańcowe.

7. W każdą zaś niedzielę Wielkiego postu będą śpiewane Gorzkie Żale przed Mszą Św. o godz 8:00 /bez wystawiania Najświętszego Sakramentu/ i po Mszy Św. o godz 10.00 /przy wystawionym Najświętszym Sakramencie/. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę Św.