Ogłoszenia duszpasterskie ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA – 26.12.2018

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA – 26.12.2018

  1. W drugi dzień Bożego Narodzenia, czcząc pamięć św. Szczepana, pierwszego męczennika za wiarę, tradycyjnie odczytujemy list Rektora KUL. Ofiary zaś, które składamy dzisiaj na tacę są przeznaczone na fundusz budujących się kościołów w diecezji.
  2. Dziękujemy serdecznie ks. Krzysztofowi za jego duszpasterską pomoc podczas świąt. Bóg zapłać.
  3. Składamy serdeczne Bóg zapłać kierowcom, którzy w minioną niedzielę /23.12/wozili nas do chorych parafian. Dziękujemy więc panu Henrykowi Kalińskiemu z Czarnej oraz panu Tadeuszowi Witkowi z Wólki.
  4. Od jutra /27.12/ chcemy rozpocząć wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jest to oficjalna wizyta duszpasterza w naszym domu dlatego też pamiętajmy o podstawowych zasadach z nią związanych, a mianowicie:

– na czas kolędy wszyscy domownicy starają się być w domu /…………/

– do domu zaprasza kapłana przedstawiciel rodziny /…/ i po zakończonej wizycie odprowadza do sąsiada, bądź do samochodu, którym podwożony jest kapłan.

– dzieci i młodzież przygotowują to, co poświadcza ich zaangażowanie religijno-duszpasterskie /zeszyty, indeksy, zaświadczenia/

– luźno biegające psy zamykamy w kojcu lub w jakimś innym pomieszczeniu /………./

  1. W tym roku ofiary, które zwyczajowo składamy podczas wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na dokończenie renowacji parkanu wokół kościoła /zwłaszcza te rodziny, które jeszcze tego nie uczyniły/ oraz na niektóre pilne prace w samej świątyni / prace związane z elektryką i renowacja zakrystii ministrantów …………/
  2. Plan wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień: /codziennie od godz. 9.00/

Czwartek – 27.12.2018

– Kolonia Zachodnia – 1 ks.

– Kolonia Wschodnia – 1 ks.

Piątek -28.12.2018

– Kolonia Hordzież – 1 ks.

– Kolonia i wieś Leonardów – 1 ks. /początek kolędy od Kolonii/

Sobota – 29.12.2018

– Nowa Ruda – 1 ks.

– Pieńki /sama wieś / – 1 ks.

Pojazdy po kapłanów przysyłamy na godz.  8.30