Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018

Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018

1. W minionym tygodniu przeżyliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Wyrazy ogromnej wdzięczności składamy przede wszystkim ks. Rekolekcjoniście, ks. Aleksemu Romańczukowi z Białorusi
  2. Słowa podziękowań składamy również:
  • księżom spowiednikom
  • paniom katechetkom
  • scholi dziecięco-młodzieżowej wraz z jej Opiekunami
  • panu organiście i kościelnemu
  • pani pracującej w kuchni
  • rodzinom, które ofiarowały różne produkty spożywcze . Bóg zapłać.
  1. W dniu dzisiejszym:
  • nadal rozprowadzamy świece wigilijne aby pomóc dzieciom z najuboższych rodzin w godnym przeżyciu świąt Bożego Narodzenia.
  • wszystkich parafian a zwłaszcza małżonków zachęcamy do zaopatrzenia się w kolejne propozycje rozważań – refleksji /wyłożone są obok prasy/.
  • taca jest zbierana na ogrzewanie kościoła
  1. W minionym tygodniu na renowację III części parkanu złożono ofiary: /…/
  2. W środę -19 grudnia – po Mszy św. o godz. 16.00 katecheza chrzcielna przed chrztem, który zaplanowany jest w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia /25.12.2018/ o godz. 12.00
  3. We wtorek i czwartek zapraszamy na Roraty o godz. 6.45.  Przynosimy ze sobą lampiony.
  4. Obłożnie chorych parafian, których nie dało się dowieźć do kościoła w czasie rekolekcji, planujemy odwiedzić w najbliższą niedzielę –23 grudnia – w godz. od 13.45 do 15.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. Czekamy też na zgłoszenie się dwóch uczynnych kierowców, którzy nas zawiozą do tych chorych.
  5. W prasie katolickiej:
  6. Odeszła do wieczności:

+ Jadwiga Kur z Charlejowa /nasza parafia/. Jej pogrzeb odbędzie się prawdopodobnie w najbliższą środę o godz. 14.00