Nowy okres roku liturgicznego – czas adwentu oraz ,,Dar do kościoła” i Św. Mikołaj, szczególnie oczekiwany przez dzieci

Powiększ obraz

Nowy okres roku liturgicznego – czas adwentu oraz ,,Dar do kościoła” i Św. Mikołaj, szczególnie oczekiwany przez dzieci.

Nowy okres roku liturgicznego

,,Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną,

nie będzie chodził w ciemności,

lecz będzie miał światło życia”.

 

Rozpoczął się nowy okres roku liturgicznego – czas adwentu. Czas ten nie jest okresem pokuty, ale czasem:

– radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów,

– bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

W kościele pojawiły się charakterystyczne symbole adwentowe (wieniec adwentowy i roratka). Wieniec adwentowy – jest symbolem wyczekującego w radości i miłości Ludu Bożego, symbolem zwycięstwa i godności królewskiej, formą hołdu dla oczekiwanego Chrystusa. Roratka to dodatkowa świeca zapalana podczas Mszy Świętej Roratniej – symbolizuję Maryję. Za wykonanie tej dekoracji składamy podziękowanie Pani Annie i Panu Karolowi.

Słowa podziękowań kierujemy również do grupy rodzin, które uczestniczyły w akcji ,,Dar do kościoła” (zakup obrusów, ornatów, bielizny kielichowej).

Dziękujemy również scholi parafialnej za oprawę muzyczną wielu Mszy Świętych pod kierunkiem nauczycieli Zespołu szkół w Serokomli.

Z podziękowaniem za wszelkie dobro jakie płynie od naszych parafian – 2 grudnia do kościoła po Mszy Świętej przyszedł wyjątkowy gość – Mikołaj, szczególnie oczekiwany przez dzieci. Wszyscy powitali Mikołaja brawami, pięknymi pieśniami. Schola przygotowała specjalny koncert na cześć Mikołaja, ponieważ gość zapowiedział swoją wizytę.

Wszystkim, którym los naszej parafii nie jest obojętny składamy staropolskie ,,Bóg zapłać”.

Danuta Drejka