Ogłoszenia duszpasterskie I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent a tym samym nowy rok liturgiczny. Adwent zaś to czas przygotowania do uroczystości Nar. Pańskiego oraz do powtórnego przyjścia J. Chrystusa na końcu czasów.
 2. W dzisiejszą niedzielę:
 • o godz. 10.00 Msza św. w intencji Ofiarodawców obrusów do k –ła.
 • po Mszy św. o godz. 10.00 do dzieci przyjdzie Św. Mikołaj /…………../
 • po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca
 • po każdej Mszy św. akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, w którą angażują się wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas. Oni to wyjdą przed kościół ze świecami, które otrzymamy składając ofiarę na pomoc dzieciom. Dla orientacji przypominamy, że:
  • za świecę stożek składamy ofiarę nie mniejszą niż 20 zł.
  • za święcę dużą składamy ofiarę nie mniejszą niż 15 zł.
  • za świecę średnią nie mniejszą niż 10 zł.
  • za świecę małą nie mniejszą niż 5zł.
 1. Wyrazem naszych duchowych przygotowań i dobrego przeżycia Adwentu będą Msze św. Roratnie. W tym tygodniu będą one we wtorek i czwartek o godz. 6.45, a w sobotę o godz. 8.00. Zachęcamy serdecznie dzieci ale i wszystkich parafian do udziału w Roratach.
 2. Pani Ani oraz panu Karolowi Dziękujemy serdecznie za trud wykonania wieńca adwentowego. Bóg zapłać. Proszą jednocześnie aby w najbliższy wtorek /4.12/ na godz. 17.00 przyszły do kościoła te osoby, które chciałyby pomóc w wykonaniu dekoracji na święta Bożego Narodzenia.
 3. W tym tygodniu pan Organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków do rodzin naszej parafii według następującego planu: /………./.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 5. W najbliższą sobotę – 8.12 – przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to Święto patronalne młodzieży żeńskiej. Zapraszamy wszystkich parafian na Msze św., które będą o godz. 8.00 i 16.00
 6. Najbliższa niedziela – 9 grudnia –będzie dniem modlitwy ale i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego też po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary pieniężne.
 • podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci klas trzecich otrzymają medaliki. Prosimy więc aby wszystkie dzieci /najlepiej z rodzicami/ były na tej Mszy św.

Odeszli do wieczności:
+ Wanda Wrzosek z Zakępia
+ Bolesława Guz z Pieniek. W poniedziałek zaś o godz. 13.30 odbędzie się pg+ Teresy Matera z Pieniek