100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Powiększ obraz

100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

,,Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,

zwyciężyć i spocząć na laurach to porażka.

Kto chce ten może, kto chce ten zwycięża,

 byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy”.

 

Główna uroczystość upamiętniająca jubileusz stu lat odzyskania niepodległości przez Polskę odbyła się 11 listopada 2018r. o godzinie 1200. W programie wspólne odśpiewanie hymnu Polski (4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego), złożenie kwiatów, Msza Święta (oprawę liturgiczną przygotowali radni i pracownicy urzędu gminy), występ patriotyczny w wykonaniu młodzieży Zespołu Szkół w Serokomli.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby dzień tak wyjątkowy zapadł na długo w naszej pamięci.

Danuta Drejka