Ogłoszenia duszpasterskie 32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.11.2018

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie 32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.11.2018

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy Bogu za wszystkich, którzy modlitwą, pracą i walką zbrojną wywalczyli wolną Ojczyznę. O godz. 12.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej będzie miał miejsce koncert patriotyczny w wykonaniu młodzieży. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionych dniach gromadzili się w kościele na koronkę do Miłosierdzia Bożego, Msze św. i modlitwy wypominkowe.
 3. Przed każdą Mszą św. w dniu dzisiejszym modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Przypominamy też, że nadal można złożyć kartkę wypominkową.
 4. Dzisiejsza niedziela to również Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Ogarniamy modlitwą wszystkich prześladowanych chrześcijan oraz wspieramy ich materialnie /zbiórka przed kościołem po każdej Mszy św./
 5. Pan Ryszard Biesak zwraca się do wszystkich z b. serdeczną prośbą o udostępnienie mu wszelkich zdjęć czy dokumentów związanych ze zbrodnią w Józefowie Dużym– także zdjęcia osób, którym udało się uciec z miejsca masakry. Po naukowym opracowaniu wszystko zostanie zwrócone właścicielom tych pamiątek. Podpisane zdjęcia czy dokumenty można przekazywać bezpośrednio panu Biesakowi lub za naszym pośrednictwem.
 6. W minionym tygodniu na remont parkanu złożono ofiary: /…………………./
 7. W środę – 14 listopada – nasi ministranci udają się wraz z ks. Arturem do siedleckiego Wyższego Seminarium Duchownego na sztukę pt. „Ciernie władzy”. Wyjazd o godz. 12.00 – przychodzimy zaś na parking o 11. 45
 8. W najbliższą niedzielę /18 listopada/:
 • przed każdą Mszą św. modlitwy wypominkowe
 • po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z dziećmi klas trzecich oraz ich rodzicami /przed I Komunią św./
 • taca na Caritas Diecezjalną
 1. W prasie katolickiej: