Ogłoszenia duszpasterskie 29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.10.2018

Ogłoszenia duszpasterskie 29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.10.2018

1. W minioną środę biskup Kazimierz Gurda udzielił sakramentu bierzmowania 112 osobom. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania młodzieży i samej uroczystości, a zwłaszcza: ks. Arturowi, paniom katechetkom i rodzicom.
  2. Mieszkańcom Zakępia dziękujemy za ufundowanie bardzo praktycznej, nowoczesnej szafy do zakrystii w kaplicy. Bóg zapłać.
  3. Otrzymaliśmy do rozprowadzenia kalendarze: rolników -25 zł, pozostałe – po 5 zł . Do nabycia u ministrantów i w zakrystii.
  4. W dniu dzisiejszym:
  • po Mszy św. o godz. 10.00 różaniec
  • odbywa się liczenie wiernych. Prosimy aby dużo wolniej wychodzić.
  • przeżywamy niedzielę misyjną – taca na misje
  1. W najbliższą środę – 24.10 – po Mszy św. wieczorowej zaplanowana jest katecheza chrzcielna przed chrztem, który będzie w najbliższą niedzielę – 28.10 – o godz. 12.00. Zapraszamy rodziców i chrzestnych.
  2. Na remont parkanu w minionym tygodniu złożono ofiary /…………/
  3. W zakrystii przyjmujemy wypełnione kartki wypominkowe. Czyste zaś kartki wyłożone są na stolikach z prasą oraz w zakrystii. Przypominamy o podaniu adresu na przekazywanej kartce.
  4. Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych /1.11/ i Dnia Zadusznego/2.11/. Porządek Mszy św. będzie następujący: –                  – 1 listopada – czwartek – o godz. 8.00, 10.00 i 12.00
    – 2 listopada – piątek – o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00.
    Wszystkie Msze św. będą sprawowane w kościele.
  • w pierwszy i drugi dzień listopada odbędą się procesje na cmentarz – w oba dni po Mszy św. o godz. 12.00
  • 1 i 2 listopada oraz przez Oktawę/do 8.11 wł./ przed każdą Mszą św. będą modlitwy  za naszych zmarłych, których polecamy w wypominkach.
  1. Ponawiamy apel o zachowanie porządku na cmentarzu i podstawową segregację odpadów.
  2. W najbliższą niedzielę/28.10/taca będzie zbierana na ogrzewanie kościoła, a przed każdą Mszą św. będą wypominki / składane  ub. roku/
  3. W prasie katolickiej:
  4. W ostatnich dwóch tygodniach odeszli do wieczności:

+ Zenon Kozioł z par. Wojcieszków / a pochowany na naszym cmentarzu/

+ Adam Edward Chojęta z Czarnej / + Elżbieta Zych z Wólki