Ogłoszenia duszpasterskie 27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.10.2018

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie 27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.10.2018

 1. W sobotę /6.10/ przeżyliśmy Uroczystość Odpustową NMP. Różańcowej. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniach do tego wydarzenia i jego przeżyciu, a w szczególności: osobom zaangażowanym w liturgię i procesję; tym, którzy ofiarowali różne produkty spożywcze oraz pani Ani, pani Agnieszce i panu Karolowi za udekorowanie kościoła kwiatami. Bóg zapłać. Bóg zapłać również za przepiękny Koncert Wdzięczności /Walczącym o Niepodległą/ w wykonaniu lokalnych zespołów oraz młodzieży
 2. W dniu dzisiejszym:
 • przeżywamy w naszej parafii 79 rocznicę ostatniej bitwy kampanii wrześniowej 1939 roku. Zapraszamy wszystkich serdecznie na Mszę św. o godz. 10.00, po której odbędzie się przemarsz na cmentarz i dalszy ciąg uroczystości: przemówienia, uroczysty Apel Pamięci, złożenie wieńców, salwa honorowa.
 • po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, różaniec i procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 • o godz. 15.00 będzie miała miejsce rekonstrukcja epizodów Bitwy pod Kockiem na błoniach parafialnych.
 • Możemy już zaopatrywać się w kartki wypominkowe, które wyłożone są na stolikach obok prasy. Zgodnie z długoletnią tradycją, razem z ofiarą wypominkową każda rodzina składa też ofiarę na całoroczne utrzymanie cmentarza. Czytelnie wypełnione kartki wypominkowe przynosimy do zakrystii.
 1. Jutro, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, będzie miał miejsce egzamin Kandydatów do bierzmowania wobec Przedstawicieli ks. Biskupa. Egzamin odbędzie się w dwóch grupach: o 14.30 i 15.30.
  • od jutra też rozpocznie się 9-dniowa Nowenna do Ducha Św. – obecność Kandydatów na Nowennie obowiązkowa
  • jutro różaniec, wyjątkowo, po Mszy św. o godz. 17.00
 2. W piątek – 12.10 – zapraszamy na Mszę św. o godz. 13.00 z okazji otwarcia i poświęcenia nowego gmachu biblioteki gminnej.
 3. Na godz. 19.00 zapraszamy tego dnia na czuwanie modlitewno- adoracyjne, któremu będą przewodniczyć Kandydaci do bierzmowania
 4. W sobotę – 13.10 – o godz. 17.30 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Przewodnictwo – nauczyciele z Zespołu Szkół w Serokomli; troska o kościół i plac – mieszkańcy Kolonii Zachodniej /………………./
 5. W najbliższą niedzielę – 14 października:
 • obecność Przedstawiciela WSD – taca na potrzeby Seminarium Duchownego
 • obchody kolejnego Dnia Papieskiego
 • po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia