Ogłoszenia duszpasterskie 26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2018

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie 26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2018

 1. W dniu dzisiejszym przed każdą Mszą św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. W minionym tygodniu na remont II części parkanu złożono ofiary: /………/
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 17.00 a 45 minut wcześniej na modlitwę różańcową. Starszych i chorych zachęcamy do odmawiania różańca w domu, najlepiej całą rodziną.
 4. Na Mszę św. w pierwszy piątek miesiąca zapraszamy też dzieci klas trzecich przygotowujące się do Uroczystości I Komunii św. wraz z rodzicami. Po Mszy św. zaplanowane jest spotkanie z dziećmi oraz pobłogosławienie i rozdanie różańców.
 5. W październiku Msze św. będą sprawowane tylko po południu o godz. 17.00 a różaniec 45 minut wcześniej, czyli o 16.15
 6. 7 października przypada Wspomnienie NMP. Różańcowej. W naszej parafii Uroczystość Odpustową przeżyjemy w najbliższą sobotę /6.10/. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na sumę odpustową o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. Kazimierz Dudek, proboszcz parafii Borki. Osoby zaangażowane w procesję prosimy serdecznie o wcześniejsze przygotowania.
  • po sumie zapraszamy wszystkich na Koncert Wdzięczności: WALCZĄCYM O NIEPODLEGŁĄ w wykonaniu lokalnych zespołów oraz młodzieży      /w kościele/
  • o godz. 14.00 rozpoczną się biegi wolnościowe. Chętni nadal mogą zgłaszać swój udział dzwoniąc do sekretariatu Zespołu Szkół.
 7. W niedzielę zaś – 7 październikaprzeżywać będziemy w naszej parafii 79 rocznicę ostatniej bitwy kampanii wrześniowej 1939 roku. Zapraszamy wszystkich serdecznie na Mszę św. o godz. 10.00, po której odbędzie się przemarsz na cmentarz i dalszy ciąg uroczystości: przemówienia, uroczysty Apel Pamięci, złożenie wieńców, salwa honorowa.
  • o godz. 15.00 będzie miała miejsce rekonstrukcja epizodów Bitwy pod Kockiem na błoniach parafialnych.
 8. Najbliższa niedziela /7.10/ będzie też pierwszą niedzielą miesiąca. Procesja Eucharystyczna z tej racji oraz różaniec będzie po Mszy św. o godz. 12.00
 9. W prasie katolickiej:
 • Odeszli do wieczności:

+ Henryk Zwoliński z Hordzieży

+ Helena Grądek z Hordzieży