Dożynki gminno – parafialne pod hasłem ,,Kolory Wsi – 2018”

Powiększ obraz

Dożynki gminno – parafialne pod hasłem ,,Kolory Wsi – 2018”

26 sierpnia 2018r. odbyły się dożynki gminno – parafialne w Serokomli pod hasłem ,,Kolory Wsi”. Gospodarzami byli mieszkańcy wsi Józefów Duży, a starostami dożynek Pani Katarzyna Gągała i Pan Mariusz Ręcławowicz. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory w kościele parafialnym. Mszę Świętą odprawił Proboszcz parafii – Ksiądz Kanonik Henryk Domański. Oprawę liturgiczną przygotowali gospodarze dożynek. Mieszkańcy większości wiosek naszej parafii  przygotowali wieniec dożynkowy.

Po Mszy Św. wszyscy przeszli na błonia wokół kościoła. Drugą część spotkania rozpoczęto przekazaniem tradycyjnego bochna chleba upieczonego z tegorocznych zbiorów. Obrzędu tego dokonali starostowie dożynek – na ręce Wójta Gminy Pana Piotra Chabra. Był czas na wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości. W części kulturalno – rozrywkowej okoliczne zespoły ludowe prezentowały swoje umiejętności, odbyły się igrzyska międzysołeckie, koncert zespołów: ,,Hora”, ,,News” i dyskoteka pod gwiazdami.

Mieszkańcy każdej wioski na stoiskach prezentowali swoje umiejętności kulinarne.  Stoiska wiejskie i wieńce dożynkowe były przedmiotem konkursu na najbardziej pomysłową pracę zbiorową mieszkańców. Wyniki przedstawiają się następująco:

– w kategorii wieńce:

I miejsce – Wola Bukowska

II miejsce – Ruda Nowa

III miejsce –  Zakępie

 

– w kategorii stoiska:

I miejsce stoisko wsi – Wólka

II miejsce stoisko wsi – Serokomla

III miejsce stoisko wsi – Poznań

Danuta Drejka