Ogłoszenia duszpasterskie DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26.08.2018

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26.08.2018

 1. Dzisiejsza niedziela to jednocześnie Uroczystość NMP Częstochowskiej. Łączymy się duchowo ze wszystkimi pielgrzymami, którzy z racji tej uroczystości są na Jasnej Górze.
 2. W dniu wczorajszym miała miejsce diecezjalna pielgrzymka kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej, w której uczestniczyły również nasze parafianki.
 3. Kolejny raz dziękujemy panu Waldemarowi Witkowi z ul. Zagumiennej za piękne oczyszczenie chodnika wokół świątyni. Bóg zapłać.
 4. W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji rolników i wszystkich związanych z rolnictwem z racji gminno-parafialnych dożynek. Wszystkich parafian b. serdecznie zachęcamy do czynnego udziału w tej uroczystości, a jednocześnie apelujemy o godne zachowanie na błoniach parafialnych, dokąd udamy się po zakończonej Mszy św. /…………………./
 5. Na tablicach ogłoszeniowych znajdziemy informacje:
 • o planowanej pielgrzymce do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa
 • o możliwości odbycia studiów na katolickich uczelniach
 1. W minionym tygodniu na remont parkanu złożono ofiary: /…………………./
 2. Powoli ale nieubłaganie kończy się czas wakacyjnego wypoczynku. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego będzie miało miejsce za tydzień, w poniedziałek 3 września. Zgodnie z chrześcijańską tradycją uczynimy to podczas Mszy św., która w kościele parafialnym będzie sprawowana o godz. 8.00, a w Zakępiu o godz. 9.00. Zapraszamy na te Msze św. wszystkie dzieci, młodzież ale też rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Będzie to jednocześnie 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach będziemy pamiętać o poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.
 4. Najbliższa niedziela – 2 września – będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie NS., adoracja i procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 10.00
 5. Odeszli do wieczności:

+ Robert Gontarz z Zakępia

+ Elżbieta Stefaniak z Serokomli

+ Ireneusz Myka z Pieniek