Ogłoszenia duszpasterskie 18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.08.2018

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie 18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.08.2018

  1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 10.00
  2. Zapraszamy każdego dnia wszystkich parafian na Mszę św. aby łączyć się duchowo z pielgrzymami i wspierać ich wysiłek naszymi modlitwami.
  3. Jutro – 6 sierpnia – przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy wszystkich na Msze św., które będą sprawowane o godz. 8.00 i 17.00
  4. Rozpoczął się miesiąc sierpień; miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek i ważnych rocznic. Jest to również miesiąc abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy naszych parafian do poważnego potraktowania głosu Kościoła wzywającego do abstynencji.
  5. Na remont parkanu w minionym tygodniu złożono ofiary: /…………………/
  6. Na tablicach ogłoszeniowych znajdziemy informacje:
  • o pielgrzymkach
  • o uroczystościach odpustowych w naszych sanktuariach: w Woli Gułowskiej, Leśnej Podlaskiej i Kodniu
  1. W środę – 8 sierpnia – przez teren naszej parafii przejedzie 10-ta Podlaska Konna Pielgrzymka, która w godzinach przedpołudniowych zatrzyma się przy kaplicy w Zakępiu na krótki odpoczynek i modlitwę. Liczymy na to, że mieszkańcy Zakępia – jak co roku – podejmą godnie pielgrzymów / chodzi głównie o ugaszenie pragnienia ludzi i koni . A jeżeli będzie coś jeszcze, to radość i wdzięczność pielgrzymów będzie tym większa /. Wszystkich zaś parafian zachęcamy do osobistego spotkania z pielgrzymami.
  2. W poniedziałek – 13 sierpnia – kolejne nabożeństwo fatimskie, któremu będą przewodniczyć Pracownicy Urzędu Gminy z Serokomli, a dekoracje kwiatowe kościoła i poszczególnych stacji przygotują mieszkańcy Serokomli z ulic: Warszawskiej i Zagumiennej. Zapraszamy wszystkich parafian na 20.00 i prosimy o przyniesienie lampionów.