Ogłoszenia duszpasterskie SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.07.2018

Ogłoszenia duszpasterskie SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.07.2018

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIX Tydzień Św. Krzysztofa.

Będzie to szczególny czas aby dziękować Bogu za szczęśliwie odbyte podróże ale i okazja aby poświęcić pojazdy mechaniczne, którymi się poruszamy oraz złożyć ofiarę pieniężną na środki transportu dla misjonarzy. Poświęcenie pojazdów będzie miało miejsce w najbliższą niedzielę / 29 lipca/ po każdej Mszy św.

1. Wszystkim, którzy planują udział w 38 Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę przypominamy o dzisiejszym spotkaniu w Adamowie o godz. 17.00
  2. Trzem pracownikom gospodarczym naszej Gminy, z panem Mieczysławem Gałęzowskim na czele, dziękujemy serdecznie za pomoc w ogrodzeniu placu, na którym znajduje się butla z gazem do ogrzewania kościoła.
  3. Na remont parkanu w minionym tygodniu nie złożono żadnej ofiary /…./
  4. Złożono natomiast dwie ofiary na różne potrzeby parafii; 1000 zł od jednej z firm z terenu naszej parafii oraz 100 zł – narzeczeni Mariola Bujak i Marcin Tabaczyński /oboje z naszej parafii/. Bóg zapłać.
  5. W najbliższy czwartek – 26 lipca – przypada wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie wyżej wymienionych do udziału w Eucharystii w ich intencji.
  6. Przypominamy, że Gospodarzami Dożynek będą w tym roku mieszkańcy Józefowa Dużego. W różnych sprawach organizacyjnych związanych z dożynkami należy kontaktować się z ks. proboszczem.
  7. W prasie katolickiej:
  8. Odeszli do wieczności:

+ Kazimierz Szymanek z Zakępia oraz

+ Alfreda Chojęta z Hordzieży /jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00/