Pielgrzymka dla Seniorów do Kodnia

Powiększ obraz

Pielgrzymka dla Seniorów do Kodnia

Dnia 14 czerwca 2018r. seniorzy z naszej parafii wyjechali do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia – Matki Jedności do Kodnia. W programie: historia i odsłonięcie obrazu MB Kodeńskiej, Msza Święta, spacer z przewodnikiem w ogrodach klasztornych, muzeum misyjne, obiad w Domu Pielgrzyma.

Drugim punktem wyjazdu były Kostomłoty. Uczestnicy poznali historię jedynej na świecie neounickiej parafii obrządku bizantyjsko – słowiańskiego.

Kolejnym punktem pielgrzymki było Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Uczestnicy poznali historię 13 Męczenników z Pratulina, zwiedzili pod kierunkiem przewodnika miejsca uświęcone krwią naszych przodków.

Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Serokomla.

Danuta Drejka