Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 27.05.2018

Ogłoszenia duszpasterskie UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 27.05.2018

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy procesje błagalne o uświęcenie pracy rolnika i każdej innej pracy. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim uczestnikom procesji oraz osobom najbardziej zaangażowanym: przygotowującym ołtarze i trasę przemarszu oraz kierowcom. Dziękujemy też za złożone ofiary pieniężne.
  2. W tym tygodniu zapraszamy na Msze św. dziękczynno-błagalne mieszkańców następujących wiosek:
  • w poniedziałek – 28.05.2018 – o godz. 17.30 – Krzywda i Serokomla
  • w sobotę – 2.06.2018 – o godz. 9.00 – Zakępie /w kaplicy/
  1. W minionym tygodniu na remont 2 części parkanu złożono ofiary: /………/
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy serdecznie na Msze św.
  3. W najbliższy czwartek – 31 maja – będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, znaną jako Boże Ciało. Msze św. będą w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Najważniejsze sprawy związane z tą Uroczystością:
  • procesja Eucharystyczna wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 10.00
  • trasa procesji jak w ubiegłych latach.
  • prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i mobilizację wszystkich odpowiedzialnych za procesję./ sprawa sztandarów, feretronów, sypanie kwiatków, ministranci, biel procesyjna itd./
  • zachęcamy do udekorowania w tym dniu naszych domów emblematami religijnymi / np. krzyż, obraz, figura Pana Jezusa bądź flaga kościelna/ i to nie tylko przy trasie przemarszu procesji.
  • dzieci klas III biorą udział w procesji w strojach od I Komunii Św. Pozostałe dzieci /z klas IV i V przynajmniej / zachęcamy usilnie do czynnego udziału w procesji./……………./
  • możliwość uzyskania Odpustu zupełnego za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem” z modlitwą.
  1. Po Uroczystości Bożego Ciała przez cały najbliższy tydzień zachęcamy do  codziennego udziału w popołudniowej Mszy św. o godz. 17.00 i procesji Eucharystycznej wokół świątyni. /najpierw Msza św. o godz. 17.00, następnie nabożeństwo ku czci NS. Pana Jezusa i procesja /
  2. W najbliższą niedzielę – 3 czerwca:
  • po Mszy św. o godz. 10.00 procesja z racji Oktawy Bożego Ciała oraz pierwszej niedzieli miesiąca /b. puszka na świątynię Opatrzności Bożej
  1. Odeszli do wieczności:
  • + Genowefa Gmurkowska z Bronisławowa;
  • + Paweł Abramczyk z Rudy.