Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO-20.05.2018

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO-20.05.2018

 1. W dniu wczorajszym miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, w której uczestniczyło 38 dzieci. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania dzieci do tej uroczystości i za samą uroczystość/…………/. Rodzicom dzieci I-komunijnych dziękujemy ponadto za dar materialny dla naszej parafii /…………………./
 • przez najbliższe dni dzieci te przeżywają tzw. „Biały tydzień” uczestnicząc w nabożeństwach majowych i Eucharystii. W najbliższy wtorek zaś /22.05/ wyjeżdżają na pielgrzymkę do naszych sanktuariów.
 1. Chcemy też podziękować serdecznie za ostatnie nabożeństwo fatimskie. Dziękujemy więc Kandydatom do sakramentu bierzmowania za przewodniczenie, a mieszkańcom Nowej Rudy za przygotowanie kościoła i placu wokół świątyni.
 2. Zaproszenie Biskupa Siedleckiego na III Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina /……………………. – w gablocie znajdziemy dokładny program /
 3. Ogłoszenie pana wójta /……………………./
 4. Zaproszenie Przewodnika grupy 14 C /…………………………./
 5. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny, a tym samym kończy się czas Komunii wielkanocnej i rozpoczyna Okres Zwykły. Ponadto w dniu dzisiejszym:
 • mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego za udział w śpiewie publicznym hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”./przy zachowaniu zwykłych warunków/
 • we Mszy św. o godz. 10.00 biorą udział dzieci, które wczoraj przeżyły uroczystość Pierwszej Komunii Św. Po Mszy św. nabożeństwo majowe.
 1. Jutro drugi dzień „zielonych świąt”, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Nabożeństwo majowe o godz. 16.40
 2. W minionym tygodniu na remont II części parkanu złożono ofiary /………/
 3. Nadal prowadzimy modlitwy o uświęcenie pracy rolnika i każdej innej. W tym tygodniu zaplanowane są następujące poświęcenia:/patrz grafik
 • W tym też tygodniu zapraszamy mieszkańców następujących wiosek na Msze św. dziękczynne w ich intencji /po odbytych procesjach/ – grafik
 • W prasie katolickiej:
 • Odeszła do wieczności:

+ Wacława Genowefa Galec z Leonardowa