Ogłoszenia duszpasterskie – SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 6.05.2018

Ogłoszenia duszpasterskie – SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 6.05.2018

1. W dniu dzisiejszym:
  • nasza wspólnota parafialna przeżywa Uroczystość Odpustową Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona naszej parafii. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi dr Marek Kowalski, paulin.
  • nabożeństwo majowe będzie po sumie
  • nadal rozprowadzamy książki o ks. biskupie Ignacym Świrskim
  1. Na planowany remont kolejnej części parkanu złożono ofiary: /…………../
  2. Od najbliższego piątku /11.05/ rozpocznie się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Zapraszamy.
  3. W najbliższą sobotę /12.05/ o godz. 10.00 zaplanowane jest spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  4. W najbliższą niedzielę – 13 maja: /Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego/
  • Diecezjalny Dzień Rodziny w Parczewie
  • ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Jubileusz Diecezji
  • o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie, które przygotowują Kandydaci do bierzmowania, a świątynię i plac przygotują mieszkańcy Nowej Rudy
  1. W tym tygodniu chcemy rozpocząć tzw. Poświęcenia pól, czyli zanosić do Boga modlitwy o dobre urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy rolnika i w każdej innej pracy. Dlatego też na procesje dziękczynno-błagalne w danym miejscu oraz na Mszę św. w intencji danej wspólnoty zaproszeni są nie tylko rolnicy lecz wszyscy, którzy chcą dziękować Bogu za wykonywane prace i prosić Boga o Jego błogosławieństwo.
  2. Przypominamy główne postanowienia związane z poświęceniami:
  • procesje błagalne, a po jakimś czasie Msze św. w intencji danej wspólnoty będą w różne dni tygodnia.
  • dana wspólnota przygotowuje cztery ołtarze i około pół godziny przed wyznaczonym czasem wysyła pojazd po księdza i pana organistę.
  • ofiary pieniężne, które tradycyjnie składamy z tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii.
  1. Grafik planowanych poświęceń w tym tygodniu przedstawia się następująco: /patrz oddzielna lista/…………………./