Ogłoszenia duszpasterskie – PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 29.04.2018

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie – PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 29.04.2018

 1. W dniu dzisiejszym:
  na Mszy św. o godz. 12.00 chrzest św. dzieci /……………./
  -po każdej Mszy św. rozprowadzamy książki o Biskupie Ignacym Świrskim, który zmarł w roku 1968 w opinii świętości /……………./ Za tę książkę składamy dobrowolną ofiarę pieniężną.
 2. Od wtorku /1 maja/ rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w zwykłe dni będą się zaczynały o godz. 16.40. Msze św. zaś w tym miesiącu będą sprawowane tylko po południu o godz. 17.00.
  w niedziele i święta nabożeństwa majowe będą po Mszy św. o godz. 10.00 / za wyjątkiem najbliższej niedzieli – 6.05/……………………………/
 3. W najbliższy czwartek – 3 maja – przypada Urocz. NMP. Królowej Polski. Msze św. będą o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. Na mszę św. o godz. 10.00 w szczególny sposób zapraszamy władze samorządowe, gminne i szkolne. Wszystkich parafian prosimy o wywieszenie flag narodowych i kościelnych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w Eucharystii. W sobotę zapraszamy szczególnie osoby należące do Kół Żywego Różańca, z którymi po Mszy św. będzie spotkanie modlitewno-formacyjne.
 5. W najbliższy piątek – 4 maja – przypada liturgiczne wspomnienie Św. Floriana – Patrona strażaków. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 strażaków, ich rodziny, sympatyków i wszystkich, którzy doceniają ofiarną służbę tych ludzi.
  również w najbliższy piątek, o godz. 15.00 kolejne spotkanie dzieci klas trzecich przed Pierwszą Komunią Św.
 6. W najbliższą niedzielę – 6 maja – zechcemy uczcić Patrona naszej parafii Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył O. dr Marek Kowalski, paulin. Po sumie będzie nabożeństwo majowe i procesja Eucharystyczna /z racji Odpustu i pierwszej niedzieli miesiąca /
  w dniu Odpustu /niedziela-6.05/ nie będzie Mszy św. w Zakępiu. Wszystkich parafian zapraszamy do kościoła parafialnego. Intencja zaś przyjęta pierwotnie na ten dzień w Zakępiu, będzie odprawiona w kościele parafialnym o godz. 10.00