Ogłoszenia duszpasterskie – TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 15.04.2018

Ogłoszenia duszpasterskie – TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 15.04.2018

1. W minioną niedzielę /8.04/ miało miejsce spotkanie Rady Parafialnej, podczas której zapadły postanowienia odnośnie organizacji dożynek w najbliższych latach oraz zaangażowania w nabożeństwa fatimskie w bieżącym roku. Postanowienia Rady są następujące:

A – organizacja dożynek:

1. – w roku 2018 – mieszkańcy Józefowa Dużego
  2. – w roku 2019 – mieszkańcy Hordzieży
  3. – w roku 2020 – mieszkańcy Pieniek
  4. – w roku 2021 – mieszkańcy Leonardowa
  5. – w roku 2022 – mieszkańcy Bielan

Za koordynację różnych spraw związanych z dożynkami / na gruncie parafialnym / odpowiada ks. proboszcz.

B. – przygotowanie nabożeństw fatimskich i przewodniczenie oraz przygotowanie świątyni i czterech stacji wokół kościoła:

1. maj – Kandydaci do bierzmowania / Nowa Ruda – kościół i plac
  2. czerwiec – rodzice dzieci I Komunijnych / Bronisławów – kościół i plac
  3. lipiec – KRK z Zakępia / Zakępie – kościół i plac
  4. sierpień – Pracownicy Urzędu Gminy / Serokomla – mieszkańcy ulic:  Warszawskiej i Zagumiennej
    – kościół i plac
  5. wrzesień – chór/schola / Ruda – kościół i plac
  6. październik – nauczyciele Zespołu Szkół w Serokomli / Kol. Zachodnia – kościół i plac

Za koordynację przygotowań do nabożeństw fatimskich i ich przebieg  odpowiada ks. wikariusz.

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 wspólną modlitwą zechcemy uczcić pamięć ofiar straszliwego mordu dokonanego przez Niemców w Józefowie. Bezpośrednio zaś po Mszy św. udamy się na miejscowy cmentarz aby na grobach pomordowanych złożyć wieńce i kwiaty.
  2. Zaproszenie – I Katolickie LO w Siedlcach ………………………….
  3. Zaproszenie – Ojcowski Poligon Duchowy ………………………….
  4. W najbliższą niedzielę / 22.04/ zaplanowane są:
    – spotkanie dzieci klas trzecich oraz ich rodziców na Mszy św. godz. 10.00 i po Mszy św.
    – taca na potrzeby WSD naszej diecezji