Życzenia dla naszych kapłanów na Wielki Czwartek

Powiększ obraz

Wielki Czwartek to wspomnienie ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Na Mszy Świętej o godzinie 17:00 przedstawiciele Rady Parafialnej oraz służby liturgicznej złożyli życzenia naszym kapłanom.

„Jaka to radość

pomagać

dźwigać

biec do chorego z wywieszonym językiem

własne swe serce nieść jak gorączkę

rozdawać

i wciąż się czuć

bezradnym

być niczym

by Pan Bóg mógł działać

wszystko jest wtedy

kiedy nic dla siebie”

                                                                 ks. Jan Twardowski

Czcigodny Księże Henryku, Drogi Księże Arturze!

Żadne słowa nie są w stanie wyrazić jak wielką wartość, często niedostrzegalną mają Wasze modlitwy, starania, słowa i gesty.

W tym szczególnym dniu, w tej szczególnej chwili, w której przed dwoma tysiącami lat Jezus Chrystus ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa, pragniemy podziękować Wam za każdy dzień Waszej posługi. To dzięki Wam odkrywamy tajemnicę Bożego Miłosierdzia, kiedy splamieni grzechami klękami przy kratkach konfesjonału. To dzięki Wam nosimy Boga w sercu, kiedy codziennie stajecie przed ołtarzem mówiąc nam: „Ciało Chrystusa”. Prowadzicie i wspieracie nas w sytuacjach po ludzku trudnych i bez wyjścia pokazując jednocześnie, że tylko z Jezusem możemy wszystko, bo to On jest naszą Drogą, Prawdą i Życiem. Jezus wybrał Was, abyście służyli Bogu i ludziom, wybrał Was na bardzo trudne czasy. Dobrze, że powiedzieliście „Tak Panie, idę z Tobą”. I na ten czas kapłańskiej drogi życzymy Wam Bożej radości, ogromu łask Bożych i otwartości na działanie Ducha Świętego. Niech Jezus Chrystus otula Was swoim Miłosierdziem, a Matka Boża otacza swoją opieką. Cała nasza rodzina parafialna ogarnia Was swoją modlitwą, aby Dobry Bóg miał Was zawsze w swojej opiece. Szczęść Boże!

Rada Parafialna