Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11.03.2018

Powiększ obraz

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11.03.2018

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczy O. Mieczysław Łacek, paulin z Leśnej Podlaskiej. Msze św. dzisiaj o zwykłej porze. Natomiast w poniedziałek i wtorek Msze św. będą o godz. 10.00; 12.00 i 17.00. /w Zakępiu o 9.00 /   Dzieci przychodzą codziennie na godz. 12.00. Młodzież w poniedziałek i wtorek przychodzi na godz. 17.00
 2. Apelujemy gorąco do uczniów ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów aby dni wolnych od szkoły, ale przeznaczonych na udział w rekolekcjach nie potraktowali jak dodatkowe ferie /…………………/
 3. Sakramentalna spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek
 4. Mamy serdeczną prośbę aby jak najwięcej osób starszych i lekko chorych przywozić na rekolekcje do świątyni parafialnej /………………/
 5. W trzecim dniu rekolekcji, tj. we wtorek -13.03 – na Mszę św. o godz. 10.00 w szczególny sposób zapraszamy ludzi chorych, starszych i samotnych. Wszystkich zaś parafian uwrażliwiamy i prosimy aby tym ludziom dopomóc w dotarciu do kościoła./………../ Podczas tej Mszy św. będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych wszystkim potrzebującym takiego umocnienia.
 6. Zakończenie rekolekcji we wtorek – 11 marca – Komunią św. rodzinną. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby Rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za jego posługę wśród nas.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego /……………………………../
 8. Koła Żywego Różańca oraz osoby indywidualne zachęcamy do składania ofiar na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.
 9. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła
 10. W najbliższą niedzielę – 18 marca:
 11. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie wszystkich Kandydatów do sakramentu bierzmowania. / nie będzie natomiast planowanego na ten dzień spotkania przed pierwsza Komunią św./
 12. Po każdej Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na pomoc chorej dziewczynce / odczytać apel ks. Biskupa
 • Odeszli do wieczności:

+ Czesława Józwik z Rudy

+ Stanisław Guz z Pieniek

+ Czesław Kaczan z Hordzieży