Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4.03.2018

Powiększ obraz

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4.03.2018

 1. Dziś przypada dzień Imienin Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Osobę Czcigodnego Solenizanta polecamy Bożej Opatrzności podczas każdej Mszy św., prosząc o wszelkie potrzebne łaski w życiu osobistym i pasterskim posługiwaniu.

 2. Na tablicach ogłoszeniowych znajdziemy informacje:

 1. Zachęta Caritas do przekazania 1% naszych podatków na cele charytatywne

 2. Nowenna i Uroczystość Odpustowa ku czci św. Józefa w Szpakach

 3. O filmie „Moja Miłość” wchodzącym na ekrany kin

 1. Tak osoby indywidualne, jak i Koła Żywego Różańca zachęcamy do składania ofiar na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu składamy serdeczne Bóg zapłać /…………/

 2. Przypominamy o akcji Jałmużna Wielkopostna /skarbonki są na balustradzie……./, w której chodzi o pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych. Zachęcamy rodziców do zaopatrzenia się w skarbonkę.

 3. Wszystkich parafian zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

 4. Nadal są rozprowadzane „ Baranki Paschalne” wykonane z czekolady do koszyczka ze święconką i na stół wielkanocny.

 5. W najbliższą niedzielę – 11 marca– rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, którym będzie przewodniczył O. Mieczysław Łacek, paulin. Msze św. w niedzielę o zwykłej porze. W poniedziałek zaś i we wtorek Msze św. będą w godzinach: 9.00 /Zakępie/; 10.00; 12.00 i 17.00. Na Msze św. o godz. 12.00 każdego dnia zapraszamy szczególnie dzieci szkolne. Obłożnie chorych parafian odwiedzimy w ich domach w późniejszym czasie, bliżej świąt.

 1. drugiego dnia rekolekcji / wtorek – 13.03/ na Mszę św. o godz. 10.00 w szczególny sposób zapraszamy ludzi starszych, samotnych i chorych. Podczas tej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych.

 1. W najbliższą też niedzielę /11 marca/ taca będzie zbierana na ogrzewanie kościoła.