Ogłoszenia duszpasterskie DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2018

Ogłoszenia duszpasterskie DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2018

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Oprócz daru modlitwy, po każdej Mszy św. będziemy mogli składać do puszek ofiary pieniężne na pomoc misjonarzom.

2. Od 2005 roku Caritas w całej Polsce prowadzi akcję Jałmużny Wielkopostnej, między innymi poprzez rozprowadzanie tekturowych skarbonek. Zachęcamy rodziców aby po Mszy św. podchodzili do ołtarza i brali taką skarbonkę do domu aby następnie włączyć wszystkich domowników do wielkopostnego dzieła miłosierdzia wobec najbardziej potrzebujących. Zwrot skarbonek będzie miał miejsce w Niedzielę Palmową.

1. nadal też rozprowadzamy Baranki Paschalne, jako forma pomocy w leczeniu dzieci i starszych /minimalna of. to 5 zł/.

1. Zachęcamy osoby indywidualne oraz Kółka Różańcowe do składania ofiar na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

1. w minionym tygodniu na ten cel złożono ofiary ………………….

1. Wszystkich parafian zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

1. Droga Krzyżowa jest w każdy piątek W. Postu o godz. 16.00

2. Gorzkie Żale w każdą niedzielę W. Postu przed Mszą św. o godz. 8.00 i po Mszy św. o godz. 10.00

3. za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny /pod zwykłymi warunkami/

1. Zarządzenie Bpa Siedleckiego dotyczące modlitwy za ojczyznę/..

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w Mszach św.

3. w pierwszą sobotę m-ca /po Mszy św./ spotkanie modlitewno-formacyjne z osobami tworzącymi Koła Żywego Różańca.