Ogłoszenia duszpasterskie PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018

1. W dniu dzisiejszym:

1. przed każdą Mszą św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

2. po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z dziećmi klas trzecich oraz ich rodzicami.

3. ofiary składane na tacę są – decyzją ks. Biskupa – przeznaczone na przygotowania Jubileuszu 200 – lecia istnienia naszej diecezji.

1. Zachęcamy serdecznie wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, w Drodze Krzyżowej i Gorzkich żalach. Przypominamy, że Droga Krzyżowa jest w każdy piątek W. Postu o godz. 16.00, a Gorzkie żale w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00 /bez wystawiania Najświętszego Sakramentu/ i po Mszy św. o godz. 10.00 / przy wystawionym Najświętszym Sakramencie/.

2. Przypominamy też, że za udział w Gorzkich żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Zachęcamy osoby indywidualne oraz Kółka Różańcowe do składania ofiar na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.

4. Z siedleckiej Caritas otrzymaliśmy do rozprowadzenia – jak co roku – Baranki Wielkanocne. Minimalna ofiara na cele charytatywne to 5 zł.

5. Najbliższą niedzielę, drugą Wielkiego Postu /25.02/ będziemy przeżywać jako Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. będą też zbierane do puszek ofiary pieniężne na pomoc misjonarzom.

6. W prasie katolickiej:

7. Odszedł do wieczności:

+ Tadeusz Gosek pochodzący z Serokomli /został pochowany na naszym cmentarzu/