Ogłoszenia duszpasterskie SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Kościele 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji na całe życie, bądź na określony czas.

 2. Dzisiaj również obchodzony jest Światowy Dzień Chorego./……./

 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy tym osobom, które pomogły w rozebraniu świątecznych dekoracji /…………………../

 4. W najbliższą środę – 14 lutego – przypada Popielec, który rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze św. będą w tym dniu o godz. 8.00; 10.00 i 17.00. Obrzęd posypania głów popiołem /na znak naszej gotowości do podjęcia wielkopostnych wyzwań / podczas każdej Mszy św.

 5. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Oznacza to, że nie tylko mamy powstrzymać się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych ale i ograniczyć ilościowo spożywanie posiłków / raz do syta i dwa razy lekki posiłek/

 6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie o godz. 16.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Msza św. w tym dniu będzie sprawowana bezpośrednio po nabożeństwie.

 7. Zachowując zwyczaj z poprzednich lat, podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zachęcamy również do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego przez osoby indywidualne i Koła Różańcowe.

 8. W każdą zaś niedzielę Wielkiego postu będą śpiewane Gorzkie Żale; przed Mszą św. o godz. 8.00/bez wystawiania Najśw. Sakr./ i po Mszy św. o godz. 10.00 /przy wystawionym Najświętszym Sakramencie/. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami /…../

 9. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

 10. W sobotę – 17 lutego – na godz. 10.00 zapraszamy do kościoła na spotkanie wszystką młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 11. Na najbliższą zaś niedzielę – 18 lutego – zaplanowane są:

 1. po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z dziećmi klas trzecich oraz ich rodzicami

 2. taca na Jubileusz Diecezji

 1. przed każdą Mszą św. modlitwy wypominkowe