Ogłoszenia duszpasterskie – IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2017

IV NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2017

1. W minioną środę – 20 grudnia – odwiedziliśmy obłożnie chorych parafian aby ich przygotować na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Serdeczne Bóg zapłać składamy kierowcom, panu Henrykowi Kalińskiemu z Czarnej oraz panu Tadeuszowi Witkowi z Wólki, którzy nas zawieźli do tych chorych.

2. W minionym tygodniu na odnowienie parkanu oraz ogrzewanie kościoła złożono ofiary: /……………………./

3. Dzisiejsza niedziela, czwarta adwentu, jest jednocześnie dniem Wigilii.

Zasiadając do wigilijnego stołu pamiętajmy o najważniejszych zasadach wieczerzy wigilijnej, a przede wszystkim:

1. o odczytaniu fragmentu Pisma św. mówiącego o narodzinach J. Chrystusa

2. o wspólnej modlitwie i śpiewie kolęd

1. Na Mszę św. tzw. Pasterkę zapraszamy o godz. 24.00, a 40 minut wcześniej /o 23.20/ na Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży.

2. W oba dni świąteczne Msze św. tak, jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8.00,10.00 i 12.00.

3. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia taca – zgodnie z decyzją Biskupa Ordynariusza – będzie przeznaczona na Jubileusz Diecezji.

4. Od środy /27.12/ chcemy rozpocząć wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jest to oficjalna wizyta duszpasterza w naszym domu dlatego też pamiętajmy o podstawowych zasadach z nią związanych, a mianowicie:

1. na czas kolędy wszyscy domownicy starają się być w domu /…………/

2. do domu zaprasza kapłana przedstawiciel rodziny /…/ i po zakończonej wizycie odprowadza do sąsiada, bądź do samochodu, którym podwożony jest kapłan.

3. dzieci i młodzież przygotowują to, co poświadcza ich zaangażowanie religijno-duszpasterskie /zeszyty, indeksy, zaświadczenia/

1. W prasie katolickiej:

2. Odszedł do wieczności:

+ Sławomir Adamowicz z Czarnej

Plan wizyty duszpasterskiej na bieżący tydzień: /codziennie od godz. 9.00/

1. Środa – 27.12.2017

1. Kolonia Zachodnia – 1 ks.

2. Kolonia Wschodnia – 1 ks. Uwaga: do Kolonii Wschodniej wracają przy kolędzie rodziny: WP. Kieliszek; Ponikowscy; Węgrzynowicz

1. Czwartek -28.12.2017

1. Kolonia Hordzież – 1 ks.

2. Kolonia i wieś Leonardów – 1 ks. /początek kolędy od Kolonii/

1. Piątek – 29.12.2017

1. Zakępie – ul. tzw. Szkolna – 1 ks.

2. Zakępie I i II – 1 ks.

1. Sobota – 30.12.2017

1. Zakępie – tzw. Kolonia Adamowska – 1 ks.

2. Bielany Duże – 1 ks.

Pojazdy po kapłanów przysyłamy na godz. 8.30